Через світлини до глибин свідомості

29.01

aniskov

28 січня у музеї Миколи Островського (м. Шепетівка) розпочали роботу фотовиставки хмельничанина Сергія Аніськова. Відкриття відвідало близько 50 осіб, серед яких були учні городищанської і шепетівських шкіл та місцеві любителі фотомистецтва. Фотограф презентував власні проекти: «Портрети воїнів АТО» та «Обличчя Індії». Захід організовано за підтримки Благодійного фонду «Зміцнення громад».

Створення серії портретів воїнів АТО Сергієм Аніськовим стало відповіддю на тривожні події, які відбуваються в Україні. Його роботи – це, перш за все, психологічні портрети українських патріотів. Ними автор намагався передати внутрішній стан людини, яка бореться за власну державу. Лейтмотивом робіт став вислів: «Очі – дзеркало душі», а на фотопортретах Аніськова можна побачити сміливих українських воїнів-патріотів.

– Ідея створення серії портретів воїнів АТО виникла, коли я працював психотеорапевтом із хмельничанами, які повернулися із зони бойових дій. Ініціатором проведення таких зустрічей став фонд «Зміцнення громад». Я працюю психологом з 1998 року та цей випадок був одним із найскладніших в моїй практиці. Важко було спілкуватися із людьми, які бачили смерть. У нас склалась традиція, коли героями називають лише тих, хто помер. А своїми портретами я намагався показати героїв, які продовжують жити і захищати рідну країну,– розповів Сергій Аніськов.

Натхненням для ще одного проекту, «Обличчя Індії», стала трьохтижнева паломницька подорож Сергія в лютому-березні 2014 року цієї країною. Під час мандрівки фотографа вразило бідне, але щасливе життя простих індусів, що і передав у власних роботах. Світлини зображають усю красу і таємничість цієї екзотичної країни, її культури та побуту.

– У серії «Обличчя Індії» мене найбільше вразила світлина із старим чоловіком-йогою, який повз землею, тягнучи за собою камінь. Як розповів фотограф, завдання цього чоловіка – «відпрацювати» гріхи, однак невідомо, чи вони власні, чи хтось заплатив йому за свої… Світлини Сергія Аніськова сповнені життя, вони закликають до подорожі та пізнання світу, – поділилася Ірина Макарчук, студентка, любитель фотомистецтва.

Шепетівчани та гості міста матимуть змогу побачити роботи Сергія Аніськова до кінця лютого 2015 р.

©БО БФ "Зміцнення громад" Дизайн: 

PRoMo-Студія "Fresh"Корпоративна пошта