Нельсон Мандела вже в Шепетівці!

Mandela

12 грудня Шепетівку відвідав урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко. Метою візиту стала популяризація книги «Довгий шлях до Свободи». Це – автобіографія, написана всесвітньо відомим африканцем, Президентом ПАР, лауреатом Нобелівської премії миру Нельсоном Манделою. Крім політичних міркувань тут присутні дитячі спогади, гумор та трагічні моменти життя автора. В 2014 році працю перекладено українською мовою.

Презентація відбулась в офісі Благодійного фонду «Зміцнення громад». Геннадій Друзенко відкрив багато таємниць як про книгу, так і про сам процес перекладу:

- Спочатку було завдання знайти людину, яка б взялась і змогла зробити переклад не тільки слів та написання, а й самої суті. Цією людиною став перекладач Василь Старко. Іншим важливим фактом стало те, що твір перекладався в час Революції Гідності і хоч там йдеться про події в ПАР, він має дуже багато спільного з реаліями сьогодення України. Дуже актуальною на сьогоднішній день є остання частина книги, вона розповідає про наше майбутнє, про те як будемо жити не просто з територією східної частини України після війни, а саме з українцями, які зараз перебувають там. В цій частині висвітлено важливу суть, що примирення – можливе. Ця книга написана в дуже інтимному стилі, в такому стилі міг дозволити написати її тільки Нельсон Мандела. Це – ніби власна сповідь, в основі якої проявляється життєва мудрість людини, що перемогла апартеїд.

Після завершення виступу урядового уповноваженого усі бажаючі ставили запитання, одне з яких було від директора БФ «Зміцнення громад» Тетяни Василик: «Автор не просто погоджувався на мир заради миру, він все життя боровся за принцип рівних прав між темношкірими і білими людьми в Південно-Африканській Республіці. Які головні принципи з досвіду Мандели актуальні в Україні?».

Геннадій Володимирович відповів, як вважає він: «І в ПАР, і в Україні є постійне сподівання, що нам допоможуть інші, але після цієї книги, моя скромна думка така, що Україна не повинна вибирати між союзами, ми маємо стати альтернативою, прикладом, історією успіху. Українці завжди доброзичливі, толерантні і гостинні, а це говорить, що Україна може стати радісним домом для всіх, в кого пріоритетом є свобода та відповідальність».

Презентацію в Шепетівці Геннадій Друзенко назвав найтеплішою зустріччю під час першого промоційного туру з автобіографії Нельсона Мандели в Україні.