Фонд розпочав реалізацію нової стратегії, спрямованої на забезпечення сталого розвитку громад шляхом популяризації кооперативного руху, активної просвітницької діяльності та консультативної роботи.
Налагодив партнерство з американським «Національним фондом демократії» (NED). Створено навчально-ресурсний центр альтернативної освіти у Хмельницькій області.
Реалізував масштабний медичний проект спільно з канадською фармацевтичною компанією Apotex Inc.
Підписав меморандум про співпрацю з Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією, Агенцією регіонального розвитку Східного Донбасу, Східноукраїнським національним університетом ім. В. Даля, а також Новоград-Волинським промислово-економічним технікумом.

Фонд очолив Національний рейтинг благодійників у категорії «Обсяги витрат на благодійність від 1 млн грн до 10 млн грн» та здобув перемогу у трьох номінаціях: «Кількість залучених волонтерів у 2014 році», «Витрати у сфері науки та освіти» і «Витрати у сфері мистецтва та культури». Став співзасновником Першого національного аграрного кооперативу, діяльність якого націлена на створення робочих місць у селі. Проект «У ритмі серця», реалізований зусиллями Фонду та ПДМШ ім. М. Пирогова, увійшов у Книгу рекордів України як наймасштабніший. БФ «Зміцнення громад» розпочав співпрацю із Корпусом Миру США у напрямку розвитку територіальних громад і налагодив партнерські зв’язки з Урядом Угорщини. За рік було реалізовано 1 702 проекти, за весь час діяльності Фонду – більше 7 тисяч.

Фонд став членом правління Українського форуму благодійників. Отримав статус волонтерської організації. Розпочав роботу як оператор Української біржі благодійності. Здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі річних звітів організацій громадянського суспільства. В порівнянні з 2013 роком до співпраці залучено на 36 громад більше, разом залучено 345 громад. Реалізовано 1834 проектів за рік, загальна цифра реалізованих проектів сягнула 3142.

Офіційний член Українського форуму благодійників. Набувач гуманітарної допомоги та партнер Міжконфесійного фонду Stichting Werkgroep «De Ruyter» (Нідерланди). Фонд очолив Національний рейтинг благодійників у номінаціях: «Обсяг благодійного бюджету» та «Підтримка сфери науки і освіти». Стартував новий проект – «Правова обізнаність громадян». Залучено до співпраці 309 громад, в тому числі 165 за поточний рік. Реалізовано 1308 проектів.

Розширення території діяльності Фонду на Житомирську та Рівненську області. Лідер Національного рейтингу благодійників. Членство у Громадській раді при Мінагрополітики України. В 2012 році до співпраці залучено на 123 громади більше ніж в попередньому році. Разом залучено 281 громаду і реалізовано 861 проект.

Партнерство з Голландським християнським фондом «Oekroe» та Міжнародним фондом «Відродження». Нові програми – «Співпраця заради дітей», «Зміцнення громад через відродження колективів художньої самодіяльності на селі». Перемога у Всеукраїнському конкурсі «Благодійник року-2011» в номінації «Корпоративний Благодійний фонд». Кількість залучених до співпраці громад зросла до 158, з яких 56 за 2011 рік. Кількість реалізованих проектів сягнула 486.

Офіційна реєстрація Благодійного фонду «Зміцнення громад». Затверджено 2 програми діяльності «З людьми і для людей» та «Сімейний затишок для сироти». Розпочато співпрацю зі 102 територіальними громадами. Реалізовано 241 проект.