Де навчитись прекрасного? У Баварії!

Арт-Емоція-Мюнхен

Баварські канікули залишились назавжди в серцях юних дарувань. Минув майже місяць, як маленькі таланти з різних куточків України повернулись із мистецьких навчань за кордоном.

По завершенню конкурсу дитячої творчості «Моє майбутнє – з рідною землею!», який вже став традиційним для організаторів – Фонду «Зміцнення громад», з більше двох тисяч робіт експерта комісія відібрала двадцятку найкращих та найоригінальніших доробків. Таким чином двадцять щасливчиків отримали можливість навчатись у мистецькій школі «Арт-Емоція».

Не без остраху батьки відпустили своїх крихіток за кордон. Мама найменшої переможниці Ангеліни поділилась з нами: «Коли нам подзвонили, ми дуже зраділи за доньку. Потім прийшло розуміння як таку маленьку і так далеко відпустити. Але це було за місяць до поїздки, ми психологічно підготували дитину, налаштували. Хоча це дуже далека дорога, вона сказала «Все! Я їду, я готова!»

Тижневе навчання та оздоровлення розпочалось 14 липня, коли наповнені енергією та окрилені творчістю юнаки і дівчата поїхали розвивати свої таланти та відкривати світ мистецтва до Німеччини. По приїзду в містечко Етталь (Баварія), переможців гостинно прийняли в елітній школі-інтернаті при місцевому старовинному монастирі. Та й власне навчання розпочались із насолоди прекрасним: відвідали місцевий Костел, музей пивоваріння, а потім змогли долучитися до тутешніх народних святкувань.

Наступного дня учасники школи «Арт-Емоція» мали дивовижну екскурсію до аеропорту Мюнхена: знайомство з величезним парком літаків, сервісними та логістичними службами. Далі – екскурсія старою частиною Мюнхена, оповіді легенд, які ніби оживали у відблисках вітражів історичних будівель, по-готичному спрямованих у небо. Очі дітей заворожено осягали сучасне й минуле Міста Монахів. Потому – візит до Парламенту Баварії, зустріч особисто з Президентом Парламенту пані Барбарою Штамм й гостинна вечеря із нею на мальовничій терасі.

Діти мали можливість відвідати унікальний палац Нойшванштайн, витвір мистецтва, що є одним із взірців палацової архітектури, фрески, живопису, скульптури, різьбярства, вітражу тощо. І все це – серед фантастичної природи Альпійських гір, на березі неймовірного озера. Не обійшлося навчання і без творчих занять.

– Кожен наш учасник був унікальний по-своєму та робив, нехай і маленький, вклад в ту атмосферу, в якій ми перебували, проте цей вклад був такий щирий, милий та дуже емоційний. Тому дуже хочу подякувати всім учасникам, адже без будь-кого з вас наша подорож не була б такою, якою вона видалась, – ділиться Валентина Бас, арт-терапевт, практичний психолог.

Юнаки та дівчатка розкривали свій потенціал, усвідомлювали можливості та бар’єри, ділилися емоціями. Атмосфера справжньої команди, яка розуміє, підтримує, розвиває. Долучилась до тренінгу талановита українська художниця, меценат проекту Олеся Костюк, вона не лише поділилась мудрістю про світ мистецтва, а й стала неймовірним джерелом натхнення для дітей. Там, де панує «Арт-емоція», народжуються шедеври. На майстер-класі Олесі учасники школи творили власні шедеври, на які надихнула казкова природа та архітектура Баварії.

Проте, юні таланти не лише милувались красотами та пейзажами, а й отримали неймовірну дозу міжнародного спілкування – комунікували з німецькими однолітками під час спільного грилю, грали в українсько-німецький футбол і щасливо попискували від задоволення у басейні.

Наші митці, на завершення, змогли організувати виставку своїх робіт, а також урочисто подякувати директору інтернату за щирий прийом українців. Під час виставки частина робіт була продана маленьким німецьким поціновувачам мистецтва, що дало змогу перерахувати 900 гривень на лікування земляка, чотирирічного Владика.

Та ще й наостанок, за сприяння відомого українського спортсмена Олександра Гладуна, відбулася феєрична поїздка в Ліндерхоф. Усамітнений, нереально довершений замок останнього короля Людовіка серед казкової природи став чудовим фінальним акордом візиту в Баварію!

Натхненна казка стала реальністю не тільки задля емоцій, але й задля навчання мистецтву, розвитку смаку, глибшого розуміння краси. Кожен прагнув запалити й надихнути дітей, долучити їх до прекрасного, – і це вдалося. Велике спасибі кожному за щирі арт-емоції переможців конкурсу дитячої творчості «Моє майбутнє – з рідною землею!». Весь багаж отриманих вражень, побаченої краси, спілкування із чудовими та теплими людьми, усі ці враження юні творці точно проявлять у своїх майбутніх шедеврах.

Це була неймовірна поїздка, неймовірні люди та неймовірний досвід. Усі діти залишились в захваті та безмежно вдячні за все. Решту закликаємо до участі в конкурсі наступного року. Готуйте нові ідеї, творіть і вражайте усіх своїми талантами та своєю оригінальністю. Ви єдині та неповторні, кожна робота – це шедевр, який точно буде оцінено!

– Мистецький табір «Арт-Емоція» – черговий етап українсько-німецького проекту «Європейська підтримка – юним митцям України», ініційованого Олесею Костюк, талановитою українською художницею, Президентом CCLC Consular Corps Ladies Club of Bavaria та Андрієм Гордійчуком, меценатом, засновником Фундації «Аграрна наддержава». Основою проекту став традиційний конкурс дитячої творчості «Моє майбутнє – з рідною землею!», заснований Фондом «Зміцнення громад». Завдяки об’єднанню зусиль української та німецької сторін цьогоріч 20 переможців Конкурсу з різних регіонів України отримали можливість відкрити для себе Європу та доторкнутись до прекрасного у рамках 10-денної Мистецької школи «Арт-Емоція» в Мюнхені (Баварія). Сподіваємось, що міжнародне таборування стане щорічним і талановиті дітки зможуть відкрити для себе Європу, адже саме вони – наше європейське майбутнє, – підсумовує Тетяна Василик, директор Фонду «Зміцнення громад».