Думати – логічно, жити – органічно

Органічна-Україна

26-28 червня на Львівщині зібрались кращі експерти-практики із органічного землеробства, кооперації, соціального підприємництва та розвитку громад, аби поділитись досвідом і подарувати нові знання слухачам курсу тренінгів «Органічний рух в Україні». Одним із тренерів стала Тетяна Василик, директор Фонду «Зміцнення громад», експерт з розвитку громад та формування органічного стилю життя.

– Думаєте, органіка в Україні – складно, дороговартісно, довго? Скажу, що це легко, цікаво та перспективно! У Львові цими днями лунали мудрі думки та ідеї, доречні питання та спільні висновки у питаннях розвитку вітчизняного органічного ринку та кооперативного руху. Вірю, що цінна теорія і непересічна практика присутніх згенерують в найближчому майбутньому якісні потужні результати! – ділиться думками Тетяна Василик.

Захід відбувся за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), Дослідного інституту органічного сільського господарства Fibl, Українського кооперативного альянсу та Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Зокрема, один із ініціаторів проекту – президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда переконаний, що органічний ринок і кооперація мають спільну мету:

«І те, і інше формує споживача, який думає, аналізує, зважує всі «за» та «проти». Органічний рух активно набирає обертів в Україні і його не зупинити. Так само, як і дух кооперації українцях. Сьогодні ми маємо цілу низку успішних позитивних прикладів кооперації зусиль задля підвищення рівня життя громад».

Слухачі «Органічного руху в Україні» отримали можливість ознайомитись з історією, порівняти сучасний стан розвитку органічного сільського господарства в Європі та Україні, вивчити європейський досвід у просуванні регіональних харчових продуктів, ознайомитись із питанням підтримки від органів влади, міжнародних та донорських програм. Під час практичної частини учасники тренінгів побували на екскурсії у господарствах Львівщини. Після триденного інтенсивну повернулися додому із зарядом енергії та непереборним бажанням вести органічний спосіб життя та реалізовувати важливі соціальні проекти.