Курси порад благодійникам

Без имени-1

Щороку у Польщі проходить навчання під назвою «Курси порад благодійникам» для підтримки інтелектуального лідерства та побудови кращих підходів до практики благодійності. Їх організатором є «INSPIRE»* – організація благодійного розвитку керівників, фахівців та мислителів із Центральної та Східної Європи. Навчання має на меті побудову внутрішньої співпрацю між благодійниками країни та з-за кордону і налагодити діалог між благодійними організаціями а донорами.

Учасниками Курсів були керівники і старші співробітники благодійних організацій, фонди розвитку благодійної підтримки і громадських фондів з Албанії, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщини, Косово, Македонії, Молдови, Чорногорії, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини, Туреччини і України.

Курс навчання був розділений на 2 модулі, по 2 частини у кожному. У період із 9 по 11 червня 2015 року у Варшаві відбувся другий курс під назвою «Обмін досвіду». Нашу країну там представляв Благодійний фонд «Зміцнення громад». На курсах учасники мали змогу зустрітися із такими практиками, як Jan Spiewak – фонд «The City is Our», Przemek Pasek – «Vistula Foundation» і Adam Markuszewski – «Dobrze».

Таке навчання допомагає вирішувати питання стратегічної благодійності та роботи з донорами. Це чудова можливість реалізувати багаж теоретичних знань на практиці, окресливши при цьому стратегічні рамки благодійності. Ми побачили, яким чином можна працювати із донорами, аби така співпраця була стратегічною і ефективною, – коментує Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад».

Відвідавши цей курс, благодійники мали нагоду здобути необхідні навички та знання для забезпечення першого рівня підтримки та консультування донорів у рамках своїх організацій.

*«INSPIRE» (англ.) – надихати, вселяти, навіювати.