Спрощено процедуру оформлення спадщини

Без имени-1

Нещодавно Президент України підписав Закон України № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)». Цей Закон спрощує процедуру оформлення спадщини і реєстрацію прав громадян на успадковане ними нерухоме майно. Тепер селяни можуть оформити необхідні документи за місцем проживання. Це не лише робить відповідні послуги для спадкоємців більш доступними, а й зменшує витрати часу та коштів на їх оформлення.

Раніше законодавство не дозволяло мешканцям сіл оформити право на спадщину за місцем свого проживання. Цим займаються нотаріуси, яких у селах просто немає, а сільська рада не має повноважень оформляти право на спадщину. Це ж саме стосується і питання проведення державної реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно.

До прийняття Закону для оформлення спадщини спадкоємець мусив платити 5% від суми успадкованого майна, а це було під силу далеко не усім громадянам. Більше того, він мав заплатити за оцінку майна та роботу нотаріуса. Новий же Закон скасовує обов’язкове проведення оцінки майна і встановлює нульову ставку оподаткування у разі спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги (це діти спадкодавця, онуки, рідні брати та сестри, батьки або той з подружжя, який його пережив тощо). Окрім того, реалізація цього Закону говорить про те, що органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів надаються усі повноваження на оформлення спадщини.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)» передбачає запровадити ці нововведення до Цивільного кодексу України, Закону України «Про нотаріат», Закону України «Про оцінку земель», Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».