У фокусі – органіка

Organic_Ukraine

Все частіше ми звертаємо увагу на етикетку продуктів, які купуємо в магазинах. В сучасному різноманітті ароматизаторів та барвників так хочеться знайти бодай трохи натуральності, бо ж здоров’я – найбільше багатство. Дослідження вчених Національного медичного університету імені О. О. Богомольця показало, що на здоров’я дитини в Україні на 50% впливає харчування, лікування – на 10%, генетика – на 20%, умови життя – на 20%. Такі показники яскраво демонструють, що органічне харчування – це не просто модний тренд, а здоровий спосіб життя, який свідомо обирають люди по всьому світу. До органічного руху українські фермери та громади приєднуються «семимильними» кроками.
Це та інше обговорювали на Першому міжнародному конгресі «Органічна Україна 2017». Учасники заходу мали можливість взяти участь в різних панельних дискусіях залежно від теми, яку бажали для себе розкрити. Цікавою та пізнавальною для присутніх стала дискусія: «Сталий розвиток в органічному виробництві: форми співпраці в регіонах», модератором якої був Зиновій Свереда, президент Українського кооперативного альянсу. Презентували присутнім ідеї та напрацювання директор БФ «Зміцнення громад» Тетяна Василик і радник голови правління «Сварог Вест Груп», радник голови Хмельницької районної адміністрації Олег Демчук. Про досвід Франції в органічній кооперації мали нагоду почути з вуст Ніколя Перріна, радника з питань сільського господарства економічної служби посольства Франції в Україні.

– Україна стрімко розвиває органічний сектор. Це – світовий тренд. Міжнародний конгрес «Органічна Україна» – свідчення готовності українського суспільства розвиватися і заробляти на органіці. Це – доступна можливість кожній українській родині примножувати свої доходи. Разом з тим, дуже важливо доносити правильну інформацію про це до широкого загалу. Тому серед великої кількості презентацій провідних спікерів України та Європи, в свою чергу, представляю проект щодо популяризації та просвіти органічного напряму в сільських громадах, особливо серед молоді. Вірю, що це дозволить прискорити процес адаптації України до світових можливостей заробляти більше, – коментує Тетяна Василик.

Наразі благодійний фонд активно готується до запуску пілотного проекту – впровадження кооперативної просвіти як шкільного курсу. Він покликаний не лише збагатити знання учнів про можливості розвиватися у їхньому населеному пункті, але й виявити власний потенціал і максимально його використати. Особливий акцент буде зроблено на органічний напрямок як концепцію життя, а також можливість забезпечити благополуччя своєї родини.

Перспективний проект та ґрунтовний аналіз щодо створення органічного кластеру у Хмельницькій області презентував Олег Демчук.
За його словами, всі передумови для активного розвитку має сектор органічного сільського господарства. На Хмельниччині вже діють успішні підприємства, що започаткували таку діяльність та мають вражаючі результати. В складі корпорації «Сварог Вест Груп» функціонують фірми, які вирощують продукцію на сертифікованих землях. Також органічне землеробство починає практикувати Перший національний аграрний кооператив. Таким чином, є потужне ядро кластеру, яке готове об’єднувати навколо себе однодумців та виходити на новий рівень діяльності, що створить низку можливостей для розвитку населення.

– Органічне виробництво розвивається шаленими темпами, але ми прагнемо, щоб цей процес був більш системним і був значно видиміший як у середині країни, так і поза її межами. Галузь – одна із найдинамічніших. За п’ять років у нас приріст 90%, – підкреслив під час заходу Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України.
Таким чином, Перший міжнародний конгрес «Органічна Україна 2017» став платформою для аналізу практичного ідей та успішних практик світового тренду в українських реаліях.