Управляємо лише успішними проектами

зі львову

Мобілізувати громаду. Оцінити ситуацію. Визначити потреби і ресурси громади. Розробити завдання проекту, бюджет і терміни. Задіяти усі можливі ресурси. Усе, Ви готові до реалізації проекту. Саме про такі основні етапи розробки соціальних проектів розповідали організатори тренінгу «Планування і управління проектами», який проходив за сприяння Корпусу Миру США у Львові.

Ми не могли оминути таку подію, тому разом із Мареком Томашевскі – волонтером Корпусу Миру, з яким співпрацюємо більше півроку, – відправилися планувати, розробляти і вчитися управляти майбутніми проектами. Упродовж двох днів ми говорили про основні концепції, принципи планування і шляхи їх втілення у життя.

Головне – знати, чого потребує твоя громада і про яке майбутнє ми мріємо. Потім варто закумулювати всі зусилля і вперто йти до її втілення. Дехто думає, що на цьому реалізація проекту закінчується. Проте це не так. Наприкінці важливо проаналізувати, наскільки те, що Ви зробили, є успішним. Окрім того, під час написання гранту важливо не потрапити в «пастку», – ділиться враженнями Марек Томашевскі, волонтер Корпусу Миру.

Припустімо, що Ви написали грант, не потрапили при цьому в жодну із можливих «пасток» і навіть реалізували проект. Як зрозуміти, що Вам усе вдалося?

Якщо Ви змогли залучити багатьох активних представників громади на всіх етапах «життя» проекту, розподілити ролі і завдання, поставити високі цілі і досягти їх – вважайте, що домоглися бажаного. Під час другого дня тренінгу ми розробляли і представляли груповий план майбутнього проекту. Те, що саме демонстрували ми, – поки тримаємо в секреті, адже цей проект нині знаходиться в процесі розробки. Лише скажу, що ми його реалізуємо на благо громади м. Шепетівки, – додає Віта Слободзяна, фахівець БФ «Зміцнення громад».

Що ж, ми переконані, що досвіду, отриманого в культурній столиці, досить для того, аби втілювати в життя лише успішні проекти для розвитку територіальних громад.