В пріоритеті ? соціальна адаптація тимчасових переселенців

memorand

За час військового конфлікту на Сході України більше п?яти тисяч вимушених переселенців оселились на Хмельниччині. Втративши своє майно та роботу, ці люди починають власне життя спочатку. Крім працевлаштування, вони також потребують соціальної реабілітації та підтримки. Щоб допомогти переселенцям на Шепетівщині, 13 березня було підписано Меморандум про співпрацю між Благодійним фондом «Зміцнення громад» та міськрайонним центром зайнятості. Основні напрямками спільної роботи ? це сприяння належного соціального забезпечення, легальне працевлаштування, а також підтримка позитивного морального настрою та психологічного стану нових шепетівчан.

? Наші дві організації завжди поєднувало бажання створити людям кращі умови життя. Сьогодні це не тільки бажання, це обов?язок ? шукати необхідні ресурси, щоб допомогти громадянам, які через військові події втратили своє майно і були змушені залишити домівки. Ми повинні проявити людяність і професійність та надати матеріальну й психологічну допомогу тим, хто її потребує, ? коментує Тетяна Василик, директор Благодійного фонду «Зміцнення громад».

Суть соціальної адаптації полягає в роботі як з вимушеними переселенцями, так і суспільством, в яке вони інтегруються, оскільки для перших та других ? це зміна усталеного способу життя.

? Працевлаштовуючи людей, важливо допомагати їм визначити власні можливості й підібрати майбутню справу. Під час роботи з переселенцями зі східних областей це завдання ускладнюється, адже часто цим людям необхідні ще й соціальна адаптація, термінове лікування, гуманітарна, матеріальна чи психологічна допомога. Самостійно ми з цим не впоралися б, але в партнерстві з Благодійним фондом «Зміцнення громад» нам вдасться допомогти людям, ? розповідає Олександр Ребекевша, директор Шепетівського міськрайонного центру зайнятості.