Вивчали рецепти успішних проектів

05_15

Впродовж 13-14 травня приміщення Благодійного фонду «Зміцнення громад» перетворилося у справжню кухню, на якій вчились готувати ефективні проектні заявки в напрямку грантозалучення. Цікавими рецептами з учасниками ділився Руслан Краплич – відомий громадський та благодійний діяч, автор численних навчально-тренінгових курсів та методичної літератури з питань стратегічного планування, фандрейзингу та проектного менеджменту, експерт міжнародних донорських структур.

Чотирнадцять активістів громад з Хмельницької, Черкаської, Івано-Франківської областей мали можливість щедро поповнити свій багаж знань актуальною інформацією та здобути навики у формуванні якісних, професійних проектів по грантозалученню. Тренер окреслив теоретичні та практичні аспекти впродовж всього шляху вирішення проблеми – від її визначення і усвідомлення до реалізації проекту.

– Нещодавно я очолила нашу районну бібліотеку і маю багато задумів, аби залучити до читання молодь. Дуже хочу перетворити звичайну читальну залу в креативний арт-простір, де народжуватимуться нові ідеї, втілюватимуться мрії, формуватимуться успішні особистості. Для цього поставила собі за мету навчитися писати якісні проекти і залучити кошти для реалізації задуманого. Цей тренінг став для мене надзвичайно корисним і пізнавальним. Відчуваю, що значно підвищила свій рівень обізнаності в сфері грантозалучення, – розповідає Людмила Іванівна Везюк, директор Шепетівської центральної районної бібліотеки.

Кожен учасник відмітив систематизований, професійний підхід тренера навчань – Руслана Краплича.

– Сьогоднішній курс з підготовки проектів та розуміння донорів присвячений ефективній підготовці заявок представниками громадських організацій, що співпрацюють з владою, бізнесом тощо. Чому це питання досі актуальне? Здебільшого через відсутність організованості. Якщо громадські організації навчаться продуктивно залучати фінансові і технічні ресурси для розвитку регіону, це будуть значно більші суми, ніж наразі залучає бізнес. Зрештою, найважливіша інвестиція – у те, щоб люди були ініціативними, активними й відповідальними. Нехай вона довше конвертується, але приводить до більш вагомих суспільних наслідків – позитивних змін у житті самих людей і громад в цілому, – коментує пан Руслан.

Два дні навчань пролетіли швидко, однак кожен знайшов для себе вичерпні відповіді на питання, з якими завітав на тренінг. Бажаємо учасникам успішно втілити в життя всі їхні ідеї та ефективно розвивати свій регіони!