Визначено переможців Національного рейтингу благодійників!

форум

Напередодні Дня європейських благодійних фондів, який відзначається 1 жовтня, стали відомі імена переможців ІІІ Національного рейтингу благодійників серед українських фондів за підсумками 2015 року, його організатором є Український форум благодійників.

Цього року участь у Форумі взяли 74 фонди з усіх куточків України. Їх розділили на три «вагові» категорії, залежно від обсягу річного бюджету: до 1 млн грн, від 1 до 10 млн і понад 10 млн грн. Загалом учасники рейтингу витратили на благодійність понад 700 мільйонів грн. Це адресна допомога людям, підтримка установ та організацій, допомога армії, підтримка сфери соціального захисту. Переможцями ІІІ Національного рейтингу стали Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт», Донецький міський благодійний фонд «Доброта» і Міжнародний благодійний фонд «Карітас України».

В Україні сьогодні функціонує 15 тис. благодійних фондів. За 10 років діяльності Українського форуму благодійників щороку нові фонди стають учасниками рейтингу. До нього потрапляють ті організації, які показали свою звітність. Оприлюднення і публікація звітів – річ добровільна, і 2015 року лише 0,8% благодійних організацій скористалися цією можливістю. У 2015 р. учасники Рейтингу витратили на благодійність 790,9 млн грн. Переважно надавали адресну допомогу фізичним особам, підтримували установи та організації, – розповідає Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

Благодійний фонд «Зміцнення громад» також взяв участь у конкурсі, проте здобути перемогу, на жаль, не зміг.

Цього року ми – учасники «вищої ліги», але не переможці. Ми надаємо допомогу в багатьох напрямках. Переможцями ж Національного рейтингу благодійників стали організації, які кошти спрямовують в одне русло. Разом із тим, робота нашої команди заслуговує найвищих нагород! Вітаю всіх і дякую за чудову роботу кожного! – говорить Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад».

Церемонія нагородження відбулася 30 вересня в Києві на території мистецької зони в інтер’єрі скульптури-інсталяції «Цукрова демократія» митців Брендана Джеймісона та Марка Ревелза (Північна Ірландія). Чому саме цукор? Історично саме українські заможні цукрові магнати були найактивнішими меценатами і благодійниками. Так, учасники Рейтингу змогли не лише споглядати на цукрову інсталяцію, а й скласти власну скульптуру чи напис, показавши, як спільними силами можна долучитися до створення чогось особливого.