#ЄдинеЛюдство

деройтер

19 серпня весь світ відзначає День гуманітарної підтримки. У міжнародному календарі цей день з’явився 8 років тому. Сьогодні гуманітарної допомоги в світі потребує 130 млн осіб, тобто кожна 50-та людина на планеті. Зважаючи на нестабільну ситуацію в Україні та світі, цього року День гумпідтримки пройшов під гаслом «Єдине людство». Із цієї нагоди ми поговорили з нашими голландськими партнерами – волонтерами Міжконфесійного фонду «De Ruyter» (Нідерланди). Нагадаємо, що співпрацю з «De Ruyter» БФ «Зміцнення громад» розпочав 2013 року після того, як став набувачем їх гуманітарної допомоги. За цей час благодійники отримали десятки траншів гуманітарної допомоги, яку передавали лікарням, інтернатам, багатодітним і малозабезпеченим родинам, вимушеним переселенцям і дітям-сиротам.

– Міжконфесійний фонд «De Ruyter» існує вже більше 25 років. Розкажіть, із чого почалася Ваша робота?
– Ми заснували «De Ruyter» досить спонтанно. Коли у 1998 році двоє людей із нашого селища Рейнсбург були на відпочинку в Угорщині, туди прибули біженці з Румунії. Із собою біженці мали лише поліетиленовий пакет із кількома речами: ситуація в Румунії була тоді просто жахливою. Повернувшись до Рейнсбургу, наші люди організували перше перевезення гуманітарної допомоги. А згодом вже багато вантажівок із гуманітарною допомогою вирушили до Румунії. Так, 1991 року було офіційно засновано фонд гуманітарної допомоги «De Ruyter». Кілька років потому ми отримали прохання про допомогу Україні.

– Чим «De Ruyter» займається сьогодні?
– Сьогодні місія фонду «De Ruyter» – допомагати жителям Східної Європи, які потрапили у складні обставини, незважаючи на їхню етнічну чи релігійну приналежність. Допомагати тим, хто цього потребує, – це обов’язок кожного християнина.

– Діяльність Вашого фонду поширюється на територію всієї Східної Європи. Які країни потребують допомоги найбільше?
– Ми розпочали свою роботу з Румунії, потім була Україна, а згодом – Косово та Молдова. Останні 15 років ми допомагаємо в основому Україні.

– Хто входить до команди «De Ruyter»?
– У нашому Фонді працюють лише волонтери – від керівництва до людей, які сортують одяг, взуття і тому подібне. Загалом нас приблизно 70 людей, більшість з яких – старшого віку.

– У вас є донори, які забезпечують необхідним одягом, взуттям, меблями тощо?
– Кожну першу неділю місяця на площі нашого селища ми ставимо велику вантажівку, куди жителі Рейнсбургу можуть приносити свої речі. Окрім того, ми налагодили зв’язки з багатьма лікарнями, школами, які надають нам різноманітні речі: ліжка та інші меблі, одяг тощо.

– Який найбільший благодійний захід провів Фонд «De Ruyter»?
– Щороку ми проводимо благодійний аукціон – це і є найвизначнішою подією Фонду. Усі лоти на аукціоні – це подарунки від приватних осіб чи підприємств. Завдяки цьому ми збираємо більшу частину коштів для оплати транспортних витрат.

– Скільки траншів гуманітарної допомоги Ви вже передали на територію України?
– Щороку 16 великих вантажівок з гуманітарною допомогою відправляються в Україну. То ж за всі роки ми відправили в Україну близько 100 вантажівок з допомогою.

– Із чого почалася співпраця з БФ «Зміцнення громад»?
– Ми налагодили співпрацю у досить незвичайний спосіб. З 2010 року БФ «Зміцнення громад» успішно співпрацює з іншим нідерландським Благодійним фондом – БФ «Oekroe», який також із Рейнсбургу. Волонтери Фонду «Oekroe» разом БФ «Зміцнення громад» ремонтують школи, дитячі садочки, гуртожитки в школах тощо. Так сталось, що директор фонду «Oekroe» – це секретар і один із засновників фонду «De Ruyter». Він і встановив контакт між «Oekroe» та БФ «Зміцнення громад». Це яскравий доказ того, що співпраця приносить користь усім сторонам!

– Як би Ви описали співпрацю з БФ «Зміцнення громад»?
– Спільна діяльність «De Ruyter» та БФ «Зміцнення громад» – це приклад справді продуктивної співпраці. Для того, щоб привезти гуманітарну допомогу в Україну, необхідно зробити велику кількість паперової роботи. І фахівці БФ «Зміцнення громад» виконують всю цю роботу на 100%! Це надійний партнер, з яким приємно працювати. І ми сподіваємось, що наша співпраця триватиме ще багато років.

– «De Ruyter» співпрацює з іншими українськими фондами чи організаціями?
– Ми співпрацюємо ще з п’ятьма іншими організаціями, три з яких знаходяться в Закарпатті.

Відповідав Яап де Мой,
секретар Міжконфесійного фонду «De Ruyter» (Нідерланди).