Європейське «Сонечко» засяяло для українських дітей!

Без-имени-1

10 січня 2017 року у селі Гриценки Красилівського району відбулося відкриття реставрованого дитячого садочку «Сонечко». Вже зовсім скоро 18 маленьких гриценківчан зможуть готуватися до школи, активно проводити дозвілля та розвиватись в комфортних умовах. Оновлення будівлі згідно із європейськими стандартами стало можливим завдяки об’єднанню зусиль благодійників, меценатів й громади. Головними інвесторами в майбутнє стали Благодійний фонд «Зміцнення громад», корпорація «Сварог Вест Груп» та Голландський християнський фонд «Oekroe». Разом вдалось залучити на ремонт близько 2 000 000 гривень. Незважаючи на важку ситуацію в країні сьогодні, цей тандем благодійників не словом, а ділом вкотре довів: наше майбутнє – в наших руках!

За словами Тетяни Василик, депутата Хмельницької обласної ради, директора Благодійного фонду «Зміцнення громад», усі проекти мають бути направлені на покращення життя дітей.

– В межах благодійної програми «З людьми і для людей» ведеться системна робота щодо поповнення матеріально-технічної бази садочків, проведення ремонтних робіт, облаштування дитячих майданчиків тощо. Щорічно Фонд, залучаючи кошти вітчизняних та закордонних інвесторів, проводить реконструкцію старих приміщень з метою відкриття та розширення ДНЗ. За період провадження діяльності на Красилівщині, до прикладу, було реставровано три дитячих садочки, а загалом в усі сфери життя місцевих громад – інвестовано близько 10 000 000 гривень. Таким чином ми заклали ефективний фундамент для забезпечення сталого розвитку територій, – переконана Тетяна Василик.

Підтримка громад є одним із напрямків діяльності й корпорації «Сварог Вест Груп» – компанії із соціальним обличчям. Для того, щоб впроваджувати соціальну політику ефективніше, у 2010 році було підписано Меморандум про співпрацю з Благодійним фондом «Зміцнення громад», під опікою якого знаходяться громади Хмельницької, Чернівецької та Житомирської областей.

– Турбуючись про громади, на території яких ведеться виробнича діяльність, корпорація «Сварог Вест Груп» постійно підтримує заклади дошкільної освіти. Знаково, що наші пріоритети співпали із пріоритетами розвитку Хмельницької області на 2017 рік. В основі – розвиток людського капіталу. Цією ідеєю об’єднаний увесь колектив корпорації «Сварог Вест Груп», усі ініціативи, спрямовані на покращення умов для дітей, стараємось підтримувати. Відкриття садочку сьогодні говорить про те, що зроблена ще одна правильна справа на шляху виховання свідомого покоління українців. Переконаний, що вона стане гарним продовженням позитивних змін на теренах Красилівщині, – зазначає Микола Дячук, депутат Хмельницької обласної ради, директор корпорації «Сварог Вест Груп».

Відновлення закладу в Гриценках тривало майже 2 роки. Метою проекту вже традиційно стало створення європейських умов для виховання та розвитку дітей шляхом переоблаштування старої аварійної будівлі у дошкільний навчальний заклад. Іноземні партнери взяли на себе й волонтерські функції: власноруч долучалися до електромонтажних і облицювальних робіт в приміщенні.

– Ми не можемо вплинути на те, в яких умовах живуть діти вдома, але ми можемо забезпечити їм максимальний комфорт у дитячих садочках. Ми робимо усе можливе для того, щоб вони могли користуватися хорошими туалетами, щоб вони мали змогу помитися, щоб їм було зручно спати, щоб вони добре харчувалися тощо. Важливо також, щоб їх оточували люди з добрим серцем, адже саме у такому юному віці формується особистість. Я впевнений, що досвід, який ми отримуємо в цей період життя, є тим фундаментом, на якому ми будуємо наше подальше життя, – коментує директор благодійного фонду Oekroe Яап де Мой.

Реставрація дитячого садочку в Гриценках – далеко не перший спільний проект соціально відповідального аграрного бізнесу у співпраці з вітчизняними та іноземними благодійниками. Як результат – відновлено центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у смт Гриців. Наступним етапом співпраці стала реконструкція двох дитячих садочків у селах Коськів та Михайлючка Шепетівського району. Після успішного завершення цих проектів благодійники та аграрії взялися за відновлення дошкільних навчальних закладів Красилівщини. І уже минулоріч святкували відкриття садочків з європейськими умовами у селах Кременчуки та Федорівка.

Осторонь проблеми дошкільної освіти у Гриценках не лишився ніхто: із вмеблюванням приміщення допомогла сільська рада.

– Завдяки усім цим гарним людям у нашому селі маємо новий дитячий навчальний заклад. Проте не було б потреби у цьому всьому, якби не мали ми таких веселих, непосидючих, щирих, жагучих до усього нового маленьких гриценківчан. Саме для них усі ми разом працювали, не покладаючи рук, – зазначає Леонід Куклінський, голова Гриценківської сільської ради.

Відкривати дітям світ, показувати гарний приклад нового рівня життя і запалювати їм європейські сонця – надзвичайно благородна справа. На неї корпорація «Сварог Вест Груп», Благодійний фонд «Зміцнення громад» та Голландський християнський фонд «Oekroe» не шкодує ні людських, ні фінансових ресурсів. Меценати переконані: у такому разі малечу чекає тільки світле майбутнє!